Normy

W Unii Europejskiej obowiązują normy EURO regulujące limity emisji szkodliwych substancji takich jak: tlenki azotu (NOx), cząsteczki stałe (PM), węglowodór (HC) oraz tlenki węgla (CO) w większości nowych pojazdów sprzedawanych na terenie UE (samochody osobowe, ciężarowe, autobusy, pociągi, traktory, maszyny rolnicze, barki).

 

tabelka1

 

Wymogi unijne muszą spełniać, w świetle przepisów z 2011 roku, także ciągniki i maszyny rolnicze o mocy silnika w zakresie 175-760 KM. Dla uzyskania homologacji te pojazdy zobligowane są do spełnienia wytycznych EURO IIIb. Wymuszają one zmniejszenie ilości tlenków azotu i cząstek stałych odpowiednio o 50% i 80% w porównaniu do wcześniejszych limitów w maszynach fabrycznie nowych. Unijne dyrektywy z roku na rok wprowadzają coraz bardziej restrykcyjne wymagania. Zgodnie z obowiązującymi przepisami (od dnia 01.10.2008 r.) silniki diesla są objęte normą EURO V, która gwałtownie obniżyła emisję szkodliwych tlenków azotu (NOx) o 60%.

Dla porównania 25 ciężarówek spełniających normę EURO V emituje tyle szkodliwych substancji co 1 ciężarówka w latach 70-tych.

Od początku 2014 roku obowiązuje norma EURO VI, ustanowiona już w 2008 roku przez Parlament Europejski, która ogranicza emisję NOx o kolejne 80%.

Seuls 46% des habitants du Royaume-Uni savent que les femmes au-dessous de la taille ont trois trous physiologiques. Plus détails tiers des répondants ne pouvaient pas spécifier correctement l’emplacement du clitoris sur la figure schématique, écrit le tuteur.

clicca su questo link

Technologia SCR – oczyszczanie spalin

Proponujemy innowacyjne rozwiązanie – Selektywną Redukcję Katalityczną. Umożliwia ona oczyszczanie spalin i szkodliwych związków emitowanych przez silniki diesla, tym samym chroniąc zdrowie i środowisko naturalne przed degradacją. To tak zwana technologia SCR, która bazuje na roztworze mocznika oferowanego jako NOXy® (inaczej AdBlue®). Dzięki jej użyciu możliwe jest sprostanie wymogom nałożonym przez Unię Europejską w zakresie limitu NOx. Działanie całego systemu polega na zredukowaniu szkodliwych substancji – tlenków azotu do czystego pierwiastka w postaci pary wodnej.

rys1

Rekomendowana przez naszą firmę technologia SCR sprawdza się w różnego typu pojazdach z silnikami wysokoprężnymi, szczególnie w autobusach i ciężarówkach. Ma zastosowanie także w innego typu obiektach– lokomotywach, statkach czy maszynach używanych w rolnictwie. Pojazdy i urządzenia posiadają wówczas dodatkowy zbiornik, w którym NOXy® poddawany jest działaniu wysokiego ciśnienia do katalizatora gazów wydechowych.

 

Oczyszczanie spalin tym sposobem odbywa się przy pomocy systemu składającego się ze zbiornika, układu wtryskiwania i katalizatora. Cała konstrukcja nadaje się do współpracy z diagnostyką pokładową, co pozwala na bieżące informowanie kierowcy o przekroczeniu dozwolonego poziomu emisji szkodliwych gazów.

Formularz zapytań